Emlak vergisi ödeme

Okuduğunuz haber
SALGINDA O KİŞİLER CORONALI BİRİ İLE TEMASINDA RİSKLİ SAYILMAYACAK

Melikgazi de kavşak çalışması

Anasayfa   /    Sağlık    /    Salgında o kişiler coronalı biri ile temasında riskli sayılmayacak

Salgında o kişiler coronalı biri ile temasında riskli sayılmayacak

Sağlık Bakanlığı tarafından "Temaslı takibi, salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon" rehberi güncellendi. Bu doğrultuda sağlık çalışanları haricinde kalan temaslı takibinde, korona tedavisi olanların iyileşmesini takip eden 3 ay içerisinde Kovid-19 vakası ile temas riskli olarak değerlendirmeyecek.

SAĞLIK      24 Kasim 2020 - 10:04     819     0

Salgında o kişiler coronalı biri ile temasında riskli sayılmayacak

Sağlık Bakanlığının telefon numarası "Temaslı takibi, salgın yönetimi, evde hasta izlemi ve filyasyon" rehberini güncellediği bu güncelleme ile sağlık çalışanlarının dışında tedavi olup iyileşmesini takip eden 3 ay içerisinde bu kişiler Kovid-19 vakası ile temas riskli olarak değerlendirmeyecek. Bu konu hakkında Milliyet'ten Aykut Yılmaz güncelleme yapıldığını belirtti ve güncellenen rehberde şu ifadelere yer verildiğini haberine taşıdı:

"GEREKİRSE EV ZİYARETİ YAPILACAK"

 

"Sağlık Çalışanları Haricinde Kalan Temaslı Takibi" bölümünde, "Kesin veya olası Kovid-19 enfeksiyonu olan bir kişi ile damlacık enfeksiyonuna yönelik korunma önlemleri alınmadan yakın temas etmiş olan kişiler, son temaslarından sonraki 14 gün boyunca; özellikle ateş ve solunum semptomları açısından telefon ile sorgulanarak izlenmeli, gerekir ise ev ziyareti yapılmalıdır"

 

Söz konusu rehberde temaslı takibinin il-ilçe sağlık müdürlükleri tarafından organize edildiği hatırlatılarak temaslı değerlendirilmesi yapılırken Kovid-19 vakasının PCR testi alınmasından veya semptom başlangıcından önceki 48 saatlik süre içindeki temaslıları değerlendirmeye alındığı belirtildi.

3 AY BOYUNCA RİSKLİ GÖRÜLMEYECEKLER

Ayrıca bu rehberde "Kesin Kovid-19 tanısı alan kişilerde, enfeksiyon tablosunun iyileşmesini takip eden 3 ay içerisinde gerçekleşen Kovid-19 vakası ile temas durumu, riskli temas olarak değerlendirilmez ve temaslı takibi yapılmaz. Bu kişilerin 3 ay sonrasında gerçekleşen Kovid-19 vakası ile temasları değerlendirmeye alınarak temaslı listelerine dahil edilir." ifadeleri kullanıldı ve bilinen bir immün süpresif hastalık tablosu olan ve ya immünsüpresif ilaç kullanan kişilerin bu kapsamda değerlendirilmeyeceği süreye bakılmaksızın corona vakası ile temasları değerlendirilmeye alınacak.

 

kamupersoneli.net

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ