ESKİ KANALİZASYON HATLARI YENİLENİYOR

Okuduğunuz haber
ENHANCER GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

HİZMET AŞKIMIZ, ANTAKYA SEVDAMIZDAN GELİYOR

Anasayfa   /    Firma Rehberi    /    ENHANCER GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

ENHANCER GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

ENHANCER GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ BAŞLIYOR Türk ve Suriyeli Girişimci Adaylarına Yönelik Eğitim Online Olarak Verilecek Katılımcıların Ankara’da İkamet Etmesi Şartı Aranıyor ANKARA / “Sürdürülebilir Sosyo-Ekonomik Entegrasyon İçin Girişimcilik Kapasitelerinin İyileştirilmesi Projesi” (ENHANCER) kapsamındaki girişimcilik eğitimi ilk etapta Ankara’da yaşayan Türk ve geçici koruma sağlanan Suriyeli girişimci adaylarına yönelik olarak 6 Ekim’de başlıyor. Avrupa Birliği tarafından finanse edilen ve ve T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü işbirliği ile ICMPD (Uluslararası Göç Politikaları Geliştirme Merkezi) tarafından yürütülen proje İstanbul, Şanlıurfa, Gaziantep, Adana, Mersin, Bursa, İzmir, Ankara, Konya, Kayseri ve Hatay olmak üzere 11 kenti kapsamakla birlikte, ilk eğitimlere sadece Ankara il sınırlarında yaşayan girişimci adayları katılabilecek. BAŞVURU SÜRESİ 2 EKİM’DE SONA ERİYOR

FİRMA REHBERİ      03 Ekim 2020 - 12:24     10191     0

ENHANCER GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ
2 Ekim’de sona erecek online eğitim kayıt başvuruları için link üzerinden formun doldurulması yeterli olacak. “Girişimcilik Kavramları ve Türleri”, “Fikir Geliştirme”, “Takım Kurma”, “İş Modeli Geliştirme”, “Müşteri Analizi”, “Finansal Farkındalık”, “İş Modelinden İş Planına Geçiş” ve “Sunum Teknikleri” gibi çeşitli konuları içeren online eğitimler 6 Ekim’de başlayacak. BAŞLANGIÇ HİBELERİ Girişimcilik eğitimlerini desteklemek için tasarlanan hibelerden yararlanmak isteyen girişimci adayları eğitimlerin ardından başlatılması hedeflenen hibe çağrısına başvuruda bulunabilecekler. Yapılacak değerlendirme oturumlarının ardından iş planları başarılı bulunanlar 1000-5000 Avro arasında hibelerle desteklenecek. PROJE HAKKINDA ENHANCER Projesi; Türkiye’de geçici koruma sağlanan Suriyeliler ve ev sahibi topluluklar arasında potansiyel girişimcilerin ileri seviyelerde beceriler kazanması, iş bağlantılarının geliştirilmesi, politika koordinasyonunun iyileştirilmesi ve sosyo-ekonomik uyum için ulusal, bölgesel ve yerel aktörlerin katılımı dâhil olmak üzere çeşitli pratik sonuçları hedefliyor. Proje ile geçici koruma sağlanan Suriyelilerin girişimcilik ekosisteminde konumlandırılması mümkün kılınarak, bu konuda ev sahibi toplulukların kapasitesi güçlendirilmeye çalışılacak.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ